Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 07.01.2019 18:30:01 

MORAVSKÉ DĚTI - Holešovský dětský sbor

2013

LISTOPAD 2013

Moravské děti představily nové CD

 

Na slavnostním koncertu, který pořádalo Město Holešov  u příležitosti oslav 95. výročí vzniku samostatného československého státu zazněly kouzelné tóny nejen Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, nejlepší české harfenistky Jany Bouškové, ale také naše Moravské děti zazpívaly Vivaldiho Glorii.

Překvapením pro posluchače bylo představení nového CD Moravských dětí s názvem KOUZLO ČESKÉ HUDBY. Do role kmotrů jsme oslovili za město pana starostu Pavla Svobodu, za dlouholeté donátory sboru pana JUDr. Zdenka Nováka a třetí kmotrou byla již zmíněná harfenistka Jana Boušková. Sbormistryně Mgr.Lenka Polášková představila nové CD  posluchačům a zdůraznila, že se jedná o třetí profilové CD Moravských dětí. Na tomto CD najdete vybrané skladby českých autorů – Antonína Dvořáka, Emila Hradeckého, Ilji Hurníka, Otmara Máchy, Miroslava Raichla a Bohuslava Martinů.

Chtěla bych tímto poděkovat všem zpěvákům, sólistům, muzikantům, naší klavíristce MgA. Martině Mergentalové  a samozřejmě paní sbormistryni Mgr. Lence Poláškové za úmornou práci při přípravě CD, ale také všem ostatním, kteří se na vydání jakkoliv podíleli.  Za grafické zpracování CD děkuji Mgr. Janě Musilové (bývalé člence Moravských dětí), děkujeme za sponzoring a zajištění vydání JUDr. Zdenku Novákovi a samozřejmě městu Holešov za podporu  nejen Moravských dětí, ale podporu a rozvoj holešovské kultury jako celku, který je na velmi vysoké úrovni a má již svou vybudovanou  tradici.

                                                                                                                                    Mgr. Jana Slovenčíková, Moravské děti

 

 

další fotografie naleznete zde

DUBEN 2013

Koncert dvou sborových světů

 

V neděli 28. dubna 2013 se uskutečnil dlouho plánovaný koncert Moravských dětí a Smíšeného pěveckého sboru Masarykovy Univerzity Brno.

fotografie naleznete zde

 

TOPlist