aktualizováno: 15.12.2017 15:02:03 

MORAVSKÉ DĚTI - Holešovský dětský sbor

2017

ZÁŘÍ 

Musica Holešov - Z pohádky do pohádky

Třetí a zároveń poslední koncert, který se věnoval českým pohádkám, se konal v hlavním sále holešovského zámku v rámci podzimní koncertní řady festivalu Musica Holešov. Sál byl zaplněný téměř do posledního místa, a to především rodiči s malými dětmi.

Již dvakrát představený program (nejprve v Hulíně a poté v Kroměříži) sklidil obrovský úspěch. Děkujeme všem, kteří se spolu s námi účastnili koncertu přímo na pódiu (sborům DPS Zvonky ZUŠ Hulín, DPS Myši a myšáci SZUŠ D-MUSIC Kroměříž a SPS Smetana Hulín, orchestr studentů a absolventů Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž) i všem posluchačům, jenž si přišli užít pohádkové melodie.

SRPEN

Letní soustředění na Rusavě

Jako každý rok jsme se v srpnu setkali na letním soustředění, které se jako obvykle konalo v hotelu Ráztoka na Rusavě. Kromě stálých členů jsme mezi sebe přivítali i šest nováčků, kteří s námi absolvovali celé čtyři dny. Mimo celosborové a dělené zkoušky jsme se věnovali také sportovním aktivitám, ale také společenským hrám, dokonce jsme jeden večer opékali špekáčky u táboráku.

Odvedli jsme velký kus práce, především na skladbách, jež budeme zpívat na koncertním turné v Japonsku, které se již kvapem blíží.

  

fotografie pořídili členové sboru

ČERVENEC

Festival v Rakousku

Letní prázdniny sbor zahájil na mezinárodním festivalu European Art 47, který se konal v jižním Štýrsku v Rakousku. Festivalu se zúčastnily soubory z Bulharska, Řecka, Kosova, Rumunska, Švýcarska, Rakouska a Moravské děti z České republiky. Festival nebyl soutěžní a jednotlivé koncerty se konaly na několika místech. Měli jsme tak možnost poznat místa, jako např. Hatzendorf, druhé největší město Rakouska Graz, zámek Kornberg a hrad Riegesburg, kde jsme také využili krátce místní přírodní koupaliště, neboť i ve stínu bylo přes 30°C. Organizátoři pro nás připravili ubytování na internátě prestižní rakouské hotelové školy v malém lázeňském městečku Bad Gleichenberg, kde se každému velmi líbilo. Sladkou tečkou zájezdu byla prohlídka čokoládové manufaktury Zotter v Berglu, kde jsme měli možnost vidět celou výrobu čokolády, i odkud vše pochází. V závěru prázdnin čeká sbor tradiční letní soustředění na Rusavě, kde budeme pracovat nejen na programu pro koncertní turné do Japonska, ale i na přípravách vánočních koncertů.

Činnost neziskových organizací i sboru by ale nebyla možná bez grantové podpory Města Holešova z tzv. „akce milion“, za kterou za Moravské děti děkujeme.

foto Olga Michálková

ČERVEN

Holešovský dětský sbor zpíval pohádky

Holešovský dětský sbor Moravské děti měli možnost vidět návštěvníci na dvou červnových koncertech, a to v Hulíně a v Kroměříži v rámci hudebního projektu s názvem „Z pohádky do pohádky“ s dirigentkou Lenkou Poláškovou, Miroslavem Uhlířem a symfonickým orchestrem studentů a absolventů Konzervatoře P. J. V. Kroměříž. Koncert se uskutečnil 2. 6. 2017 v letním kinu v Hulíně, kde si program vychutnali nejenom děti, ale i jejich rodiče. Malí pohádkoví skřítci zahájili koncert zvoněním na zvonečky a již shora mezi di­váky slavnostně scházeli nejdůležitější osob­nosti dnešního večera, dirigenti a sbormistři Lenka Polášková a Miroslav Uhlíř, kteří si předávali pomyslnou taktovku v průběhu koncertu.

Pohádkovým večerem zněly zpívané me­lodie z pohádek Tři bratři, Lotrando a Zu­bejda, Ať žijí duchové, Tajemství staré bam­bitky, pohádkové směsi č. 1 a č. 2. O moderaci se podělili Kamila Poláková a Zdeněk Štokman, oděni postupně v ně­kolika pohádkových kostýmech doplňovali slovem pohádkovou atmosféru, připomí­nali známé repliky pohádkových postav, které znají dospělí i děti, protože - pohád­ka je první kulturou a uměním, se kterým se malý človíček setkává, a vítězí zde vždy dobro nad zlem.

Koncert měl velký úspěch a pro ty, kteří jej nestihli vidět, se chystá ještě další provedení pravděpodobně v září v Holešově.

  

foto Ludmila Polišenská (celá fotogalerie ZDE)

 

LEDEN

Koncert ve Zlíně - GUSTAV  MAHLER: Symfonie č. 3 d-moll

Sólistka: MARKÉTA CUKROVÁ, alt
PRAŽSKÝ FILHARMONICKÝ SBOR, sbormistr: Lukáš Vasilek
DĚTSKÝ PĚVECKÝ SBOR CANTICA, sbormistr: Tereza Surovíková
MORAVSKÉ DĚTI – HOLEŠOVSKÝ DĚTSKÝ SBOR, sbormistr: Lenka Polášková
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: JAKUB HRŮŠA

                                                                                                                                                                       foto archiv FBM Zlín, další fotografie ve fotogalerii                                  

 

 

 

TOPlist